Kaliari-Benevento, çmenduri në 1 minutë

0

Minuta e fundit shtesë e Kaliari-Benevento mbrëmë ishte ndër më emocionueset e sezonit në Serinë A në Itali.

Në minutën e 94-t sulmuesi Jemelo fitoi një 11-metërsh për Beneventon dhe mes protestave të Kaliarit barazoi. Ishte shumë pranë pika e parë sezonale, duke thyer mallkimin dhe duke u dhënë fund talljeve e rekordeve negative.

Nuk qe e thënë: Kaliari në sulmin e fundit të dëshpëruar, një kros në zonë dhe aty me kokë sulmuesi Pavoleti shënon një gol alla Van Basten, duke kaluar në delir tifozët, me të cilët shkoi të festonte.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.