Ka shënuar më shumë se Ronaldo, Kualjarela zbulon sekretin

0

Ylli i Sampdorias, Fabio Kualjarela ka zbuluar se si vazhdon të shënojë rregullisht në Serie A. Edhe pse 36-vjeç, sulmuesi e ka gjetur rrjetën plot 21 herë në të gjitha kompeticionet, 2 më shumë se Kristiano Ronaldo, i cili ka shënuar 19.

Për “TuttoSport”, Kualjarela zbuloi sekretet e formës së tij, gjendjes fizike dhe arsyet që e mbajnë ende të motivuar të stërvitet çdo ditë dhe të jetë i gatshëm për të veshur këpucët: “Jam entuziast i madh, futbolli më ka shpëtuar jetën. Nuk mund ta lë kurrsesi, jo tani.

Kam një moshë ku i kontrolloj mirë emocionet dhe nuk ndikohem, prandaj jam shumë i fokusuar në fushën e lojës. Ky është sekreti i statistikave të mia: Kam përqendrim të lartë vetëm në fushë dhe mundohem ta shijoj çdo ndeshje sikur të ishte e fundit. Jam shumë i lumtur që vazhdoj të luaj me Sampdorian”, përfundoi Kualjarela.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.