Juves nuk i bën më punë, Manxhukiç drejt Premier Ligës

0

Juventusi ka luksin të largojë një lojtar si Mario Manxhukiç. Sarri nuk e sheh si pjesë thelbësore e skemave të tij dhe kroati është me valixhe gati.

Pavarësisht se është ndër të preferuarit e tifozërisë dhe një “luftëtar” në fushën e blertë, sulmuesit pritet të nisë një aventurë të re.

Në fillim u përfol për një rikthim në Bundesligë dhe Bajerni me Dortmundin interesoheshin për të, ndërsa tani ka oferta nga Premier Liga. Evertoni dhe Leister Siti e pëlqejnë shumë 33-vjeçarin.

Manxhukiç ka provuar të luajë në ligat më të forta evropiane si Bundesligë, Serie A dhe La Liga spanjolle. Kampionati anglez mungon dhe mundësia për të luajtur aty e tundon lojtarin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.