Juventusi përforcon akademinë, firmos talenti nga Venezuela

0

Në klubin torinez nuk  po mendojnë vetëm për blerjet “BIG”, por edhe për të përforcuar ekipin primavera. Blerja më e fundit  e “Zonjë së vjetër” është talenti venezuelian Frederik Makun, i cili u transferua nga ekipi i Zamorës.

Makun mbushi 18 vjeç në mars dhe prej dy sezonesh ka qenë pjesë e ekipit të parë të skuadrës së Zamorës. I riu Amerikano-Jugor do të luajë për një sezon në skuadrën e Primavera, dhe më pas do të shihet sesi do zhvillohet.

Një faktor që ka lehtësuar shumë transferimin e të riut ishte dhe fakti që ai krahas shtetësisë argjentinase disponon dhe një pasaportë belge, çka i mundëson federimin si lojtari i bashkimit europian dhe jo si ekstra-komunitar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.