Juventusi nxjerr bllof Bayernin dhe gazetën “Bild”

0

Drejtuesit e Bajernit nuk preferuan të bënin publike shumën e transferimit të Arturo Vidalit, kurse mediat gjermane deri dje raportonin se kostoja e blerjes së kilianit është 35 mln euro. Por, pak minuta pas prezantimit të mesfushorit në Mynih, klubi I Juventusit lajmëroi me një artikull në sajtin zyrtar të vet, se Vidal është shitur për 37 mln euro dhe 3 mln euro do të jetë maksimumi i bonuseve që klubi verdhezi do të përfitojë nga shitja e kilianit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.