Juventusi fiton edhe pa… HD!

0

Juventusi shkëlqen edhe pa HD… Higuain në pankinë, Dibala i fikur, atëherë mendojnë Manxhukiç, De Shiljo dhe Benatia për të gjunjëzuar Krotonen 3-0.  Një ndeshje pa shumë histori, edhe pse skuadra mike rezistoi në pjesën e parë. Rezultati kurrë s’ka qenë në diskutim për bardhezinjtë e Alegrit, që ringre kokën pas humbjes në “Marassi” përballë Sampdorias. Me këtë fitore, kalon Romën, duke shkuar e treta 34 pikë, -2 larg Interit dhe -4 nga Napoli. Javën e ardhshme do të jetë Napoli-Juventus, që do të thotë shumë për kampionatin..

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image