Juventusi e nis me largime, Sevija bën pazar në Torino

0

Juventusi këtë vit kishte fatin të kishte dy portierë të një niveli mjaft të mirë si Matia Perin dhe Vojçek Shezni. Polaku me eksperiencën dhe aftësitë e tij ka arritur të mundë konkurencën e Perin, me këtë të fundit që e ka të pamundur të qëndrojë edhe një vit tjetër në stol, sidomos në këtë moshë.
Këtë sezon ai regjistroi vetëm nëntë ndeshje. Kështu, 26-vjeçari me shumë mundësi do të largohet këtë verë. Sevija është një mundësi tepër e mirë për mbrojtësin ekstrem të Juventusit. Spanjollët kanë shfaqur interes për të. Drejtori sportiv i klubit andaluzian, Monki, e njeh mjaft mirë portierin sepse e ka ndjekur atë që kur kishte rol në ekzekutivin e Romës.

Serxho Riko, portieri i parë i Sevijas mund të largohet në Premier Ligë, me Fulhemin që është favorit për shërbimet e tij. Perin pritet të zbarkojë në Spanjë për ta zëvendësuar. Edhe Roma ka dëshiron shërbimet e tij. Olsen nuk ka treguar sigurinë e pritur dhe shtimi i konkurencës do të ishte zgjidhja e duhur. Vlera e tij në merkato është 15 milionë euro.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.