Junajtid ndjek Mahrezin, e do si “fishek të fundit”

0

Kjo është disi e papritur. Mançester Junajtid raportohet se është duke punuar fort që të realizojë blerjen e Riad Mahrezit nga Leister Siti.

“Djajtë e kuq” duan me çdo kusht një lojtar krahu me eksperiencë dhe, meqë Perishiç nuk mund të blihet dot nga Interi, ndryshe nga sa mendohej më parë, algjeriani shihet si alternativa ideale, sidomos kur merr parasysh faktin se po dobëson një ekip rival.

Lajmi vjen nga “SFR Sport”, sipas të cilit Mahrez e ka bërë të ditur se dëshiron të largohet nga “Dhelprat”. Për t’u përmendur është fakti që edhe Roma ka shprehur interes për mesfushorin.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image