Juliano: Mirëseardhje e hidhur, më vjen keq për tifozët

0

Trajneri i Partizanit, Mark Juliano, e ka komentuar duke buzëqeshur hidhur humbjen e parë, që në debutim, në Shqipëri: “Më uruan mirëseardhjen në Shqipëri. Ishte një ndeshje e vështirë, kundër një rivali që luajti mjaft mirë në mbrojtje dhe kështu do të jetë gjithmonë. Më vjen keq për klubin e tifozët, prisnin të gjithë një fillim ndryshe.

“Është e qartë që na duhet ndonjë alternativë më shumë në sulm, sepse mungonte Çani, por nuk është e ndershme të përmendim ata që nuk janë. Të gjithë ata që luajtën dhanë gjithçka, edhe pse kishim mungesa të rëndësishme. Duhet t’i japim meritë kundërshtarit, e fituan ata ndeshjen. Krijuam lojë e raste, nëse shënonim, do të flisnim për ndeshje tjetër.

“Kampionati? E njoh, e kam studiuar, nuk është se e kam pranuar verbërisht këtë detyrë. Tani duhet të punojmë shumë, të përmirësohemi. Unë dua një skuadër sulmuese, nuk është në stilin e Partizanit që të mendojë vetëm për mbrojtjen. Edhe sot u munduam shumë, por nuk shënuam dot.

“Batha? E kam në konsideratë, nuk është se nuk e llogarit për formacionin. Megjithatë, sot kishim përballë një kundërshtar ku më duhej një mesfushë më teknike dhe bërë këtë zgjedhje”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image