Liçaj shënon golin e karrierës, Flamurtari triumfon në shtesë në Lushnje

Një gol i mrekullueshëm nga Lejdi Liçaj në min utin e 91-të i ka dhënë Flamurtarit një fitore të artë 1-0 sot në Lushnje.

Një fitore shumë e vuajtur për kuqezinjtë, që nuk ishin në ditën e vet më të mirë dhe hasën probleme pa fund, ndaj një Lushnje punëtore, të vendosur mirë në fushë dhe shumë të qetë.

Sefa në sulm sikletosi jo pak vlonjatët, që ndjenë shumë mungesën e Ditmar Bicajt, ndërsa në sulm Bushiç u dëmtua që në pjesën e parë.

Në fundin e pjesës së parë Flamurtari humbi shansin e artë, sepse Jakovljeviç i vetëm në zonë gaboi me kokë, duke gjuajtur jashtë.

Në pjesën e dytë ritmi i lojës u rrit ndjeshëm por edhe gabimet ishin të shumta. Flamurtari tentoi me çdo mënyrë, por krejt pa qartësi e kthjelltësi, duke lënë edhe hapësira pas, me Sefën që goditi shtyllën me një kërcim perfekt.

Pa fat Lushnja, me fat Flamurtari, sepse në shtesë një kros në zonë gjeti Lejdi Liçajn e futur në pjesën e dytë dhe mesfushori bëri më të pamendueshmen, tentoi roveshatën dhe shënoi një gol ëndrrash.

Pikë të arta, të pashpresuara, për nga mënyra si vajti ndeshja. Flamurtari i dyti për momentin, Lushnja ende e fundit dhe e pafat.