Izraeli në kaos, pezullon kapitenin para Italisë

0

Izraeli u mund të shtunën nga Maqedonia dhe pas humbejs ndaj Shqipërisë, ishte një tjetër goditje shumë e rëndë për një skuadër që e nisi shumë mirë dhe dukej i sigurt për vendin e tretë, pas fitoreve në Maqedoni e Shqipëri.

Kundër Maqedonisë ra në sy nervozizmi i kapitenit Eran Zahavi, ylli i skuadrës izraelite, i cili është pezulluar për ndeshjen kundër Italisë, për shkak se hodhi shiritin e kapitenit.

Në fillim të pjesës së dytë Eran Zahavi humbi qetësinë, si pasojë e fishkëllimave dhe ofendimeve nga tifozët, ndaj hodhi shiritin në fushë, duke detyruar federatën izraelite ta pezullojë.

Pas ndeshjes, Zahavi tha: “Për 40 vite ne nuk i jemi afruar Kupës së Botës, ndaj më shpërtheu zemra kur dëgjova tifozët që na shanin dhe brohorisnin kundër nesh”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image