Izazola i impresionuar nga Kamza: Klub serioz, kam gjetur një trajner të aftë

0

David Izazola është meksikani i parë që prek futbollin shqiptar dytë (i pari ka qenë ish-lojtari i Flamurtarit Horge Oropezo). Mbas një eksperience të dështuar në Hungari, sulmuesi është rikthyer në Europë për të dhënë kontributin e tij te Kamza. Në një intervistë për “RTSH Sport”, 27-vjeçari shpjegoi se përse erdhi në Shqipëri.

“Drejtori i klubit Fabio Kordela më njohu me projektin e skuadrës dhe mund të them se është një mundësi e mirë për karrierën time. Mund të them se është një ekip serioz dhe kam gjetur një trajner të aftë”

“Çdo shtet ka stilin e vetë të të luajturit. Këtu në Shqipëri kam vënë re se është një kampionat shumë fizik. Çdo lojtar duhet të punojë shumë këtu”, përfundoi meksikani.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.