Italia zgjedh, trajneri i ri është Mançini

0

Do të jetë Roberto Mançini trajneri i ri i Italisë dhe tashmë mungon vetëm zyrtarizimi. Lajmi publikohet nga Sky Sport, që raporton se trajneri 53-vjeçari pret të përfundojë kampionatin me Zeniti, pas dy javësh, për të dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës ruse ku gjithsesi nuk do t’i krijojnë pengesa, sepse ky sezon ka qenë zhgënjyes.

Ndryshe nga kandidatët e tjerë, Mançini ka dalë hapur dhe ka deklaruar shpesh se do e kishte për nder të drejtonte Italinë.

Më 28 maj Italia do të luajë një miqësore kundër Arabisë Saudite dhe Mançini pritet të jetë në stolin axurr.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.