Ishte më i paguari në botë, Tevez zbuloi pse iku nga Kina

0

Në dhjetor 2016 Shangai Shenhua habiti botën, duke firmosur me Karlos Tevez për një shifër të pabesueshme, 650,000 sterlina në javë, rreth 32 milionë në vit, duke u bërë futbollisti më i paguar në botë.

Rreth një vit më vonë sulmuesi argjentinas i dha fund aventurës pa lavdi në Kinë, duke u kthyer në Argjentinë, te Boka Zhuniors. Zgjedhje zemre, Tevez prishi kontratën duke humbur miliona, por tani vetë sulmuesi zbulon një arsye të fortë që e nxiti të kthehej në Argjentinë.

“Vendosa të kthehem në shtëpi për të pasur shanse për të shkuar në Kupën e Botës. Ishte shansi im i fundit për të qenë në një Botëror, shpresoja se do i kisha shanset e mia, por u dëmtova dhe e kuptova që mori fund. Trupi nuk më përgjigjet me si në rini, riaftësimi ecën ngadalë. Nuk është tragjedi, edhe Ikardi nuk do shkojë në Botëror, kemi super lojtarë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.