Ironike, Juventusi kampion me një ndihmë nga rivali i qytetit

0

Nuk është se do bëhej nami edhe të fitonte Napoli sot, por fakti që Torino barazon 2-2 në San Paolo dhe e çon në +6 Juventusin është ironik, pasi pikërisht rivali i madh i qytetit i jep titullin “Zonjës së Vjetër”.

Nëse fitonte Napoli, Juves do i duhej edhe një fitore deri në fund, por tashmë gjithçka ka marrë fund, sepse Juve ka një  diferencë +16 në gola ndaj Napolit, me takimet direkte që janë në ekuilibër të plotë.

U duk e lehtë për Napolin, kur Mertens shënoi në mesin e pjesës së parë, por në pjesën e dytë ndryshoi gjithçka. Bazeli barazoi në minutën e 55-të, Hamshik ktheu Napolin në avantazh në minutën e 71-të dhe De Silvestri në minutën e 83-të vulosi barazimin që thyen sërish zemrën e Napolit, por dihej që kishte marrë fund prej javës së shkuar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.