Intervistat pas ndeshjes, Shkëmbi: Nuk ka justifikime, duhej të fitonim ndaj Luftëtarit

0

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar edhe dy ndeshjet e radhës të Superiores për javën e 12. Kështu është ekipi i Bylisit që është thyer në një ndeshje të çmendur, duke humbur me rezultatin 2-3 ndaj Skënderbeut pas dy përmbysjeve. Nga ana tjetër Luftëtari dhe Teuta janë ndalur në një barazim pa gola mes tyre. Më poshtë mund të ndiqni edhe intervistat e trajnerëve të dhëna në përfundim të ndeshjes për “Supersport”:

Daja (Skënderbeu): “Kishim shumë mungesa, duke i shtuar Ditën dhe Dajën. Kemi kaluar në një mbrojtje me tre dhe që nuk e kishim praktikuar shumë, prandaj kalonim me 5. Sakrifikuam dhe disa lojtarë që nuk ishin në gjendjen e tyre më të mirë shëndetsore. E përmbysëm rezultatin dhe fati na buzëqeshi pasi e kërkuam. Meritat e kishin totalisht lojtarët. Bylisi shtyn shumë përpara dhe krijon hapësira në linjën e mbrojtjes dhe ne kishim punuar në këtë punë, sidomos me topat pas shpine. Pikërisht në këtë mënyrë i kemi fituar edhe penalltitë. E rëndësishme është që fituam”.

Shkëmbi(Teuta): “E kemi dominuar, por nuk duhet të gjejmë justifikime. Duhej ta fitonim me patjetër. Kjo dëshira e madhe për fitore nuk mund të jetë justifikim. U munduam dhe e patëm lojën në kontroll. Mungoi qetësia para portës dhe pasimi i fundit. E di që mund edhe ta humbnim ndeshjen, por kjo është e kuptueshme pasi ishim të gjithë në sulm. Lojtarët kishin ide në fushë dhe bën mirë. Sigurisht që ishte e vështirë me atë vendosje mbrapa të Luftëtarit, por i kishim rastet”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.