Interi gabon në Torino

0

Pas “lumit” me gola në portën e Atalantës javën e shkuar, Interi ëndërronte mrekullinë, vendin e tretë, por sot u kthye me këmbë në tokë, sepse u ndal te barazimi 2-2 në Torino.

Motivimi dhe forma favorizonin zikaltrit, por Torino luajti një ndeshje shumë të mirë dhe luftoi deri në fund për fitore.

Një ndeshje e hapur, mes dy skuadrash që sulmuan gjithë kohën dhe harruan fazën mbrojtëse. Kondogbia shënoi për Interin në mesin e pjesës së parë, por Bazeli barazoi menjëherë.

Akua kaloi në avantazh Torinon në pjesën e dytë, por Kandreva riktheu baraspeshën, edhe falë një gabimi të portierit anglez Hart.

Fundi i takimit ishte i çmendur, me dy skuadrat në sulm total dhe me raste të pastra të humbura nga të dyja palët, por vetëm barazim, që nuk kënaqi askënd.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image