Interesim dhe ofertë për blerjen e Interit, vjen replika e Zhang

0

Suning ka ambicie të mëdha për klubin e Interit dhe kinezët po japin sinjale për këtë gjë. Ardhja e Marotës në postin e administratorit të deleguar, akordi me Diego Godin, i cili do t’i bashkohet ekipit të Spaletit në fund të sezonit me parametra zero dhe dëshira e madhe e presidentit Zhang për të kthyer Interin në nivele të larta kanë ngrohur zemrat e tifozëve zikaltër, të cilët janë befasuar nga një lajm i bujshëm.

Siç raporton “Il Messaggero”, një fond nga Hong Kongu është i interesuar për blerjen e klubit zikaltër. Aziatikët kanë bërë ofertën e tyre për blerjen e Interit, por Suning ka kthyer përgjigje negative. Tifozët mund të qëndrojnë të qetë, pasi janë lodhur nga ndërrimet e pronarëve të klubit gjatë viteve të fundit.

Nga ana tjetër, media italiane nuk përjashton asnjë mundësi. Një ofertë nga Hong Kongu për shumën e 800 milionë eurove mund t’i tundonte kinezët, pavarësisht se, për momentin, ata nuk kanë asnjë interes për ta shitur klubin, madje po bëjnë të pamundurën për të përforcuar ekipin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.