Ibrahimoviç refuzon ofertën e Junajtid, për shkak të dëmtimit

0

Zllatan Ibrahimoviç është një fenomen në fushë, por edhe jashtë saj, sepse është një person shumë inteligjent dhe për këtë vlerësohet shumë nga klubet dhe trajnerët me të cilët bashkëpunon.

I dëmtuar rëndë ndaj Anderlehtit, ylli suedez do të kthehet në fushë vitin e ardhshëm.

Megjithatë, Mançester Junajtid ka vendosur gjithsesi t’i ofrojë rinovimin, për 13 milionë sterlina në sezonin e ardhshëm.

Përgjigja e Ibrahimoviç ka qenë negative, por jo sepse kërkon më shumë apo pret oferta të tjera.

Suedezi dëshiron të mos paguhet nëse është i dëmtuar, ndaj deri në janarin e ardhshëm ka në plan të jetë pa kontratë dhe më pas, duke parë gjendjen fizike, të flasë me Junajtid.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image