Ibra, dëmtimi mund të jetë i rëndë

0

Nuk ishim mësuar ta shihnim Zllatan Ibrahimoviçin përtokë, duke u përpëlitur nga dhimbjet.

Nëse kjo ndodh, dëmtimi është vërtet serioz, sepse Ibra nuk dëmtohet lehtë dhe nuk i ekzagjeron dëmtimet.

Suedezi u zëvendësua në shtesë dhe nuk ka ende kontrolle mjekësore të detajuara, por trajneri Zhoze Murinjo pas ndeshjes ishte pesimist.

“Unë jam trajner, jo mjek, ndaj nuk mund të flas ende në lidhje me gjendjej e tij. Përshtypja ime? Negative, më duket dëmtim i rëndë”.

Duhet kujtuar se Ibrahimoviç është 35 vjeç dhe një dëmtim i rëndë mund të jetë fundi i karrierës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.