I njëjti protagonist i jep fitoren Milanit dhe futet në Europë, “dështimi” që papritur kthehet në hero

0

Milani ka arritur të fitojë ndaj Torinos në shifrat 1-0. Goli i vetëm ka ardhur nga ana e Rebiç, që ka realizuar në minutën e 25. Pas një pasimi që iu dha nga krahu i djathtë nga Castiello, nuk ka gabuar për të gjetur rrjet?n. Rebiç u quajt si dêshtim,por e ka ngritur shumë nivelin e lojës.

Pas kësaj fitore, kuqezinjtë shkojnë në vendin e 6 që të dërgon në fazën e play-off të Europa League. Vetëm 4 pikë larg Romës ndodhen lojtarët e drejtuar nga Pioli, që po e lënë disi pas krizën e rezultateve, duke marrë një tjetër fytyrë edhe pas ardhjes së Ibrahimovic. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.