I larguar nga Drenica dhe i dashuruar marrësisht me Vllazninë, Marku shkon në tokën e njohur për Kombëtaren

0

Antonio Marku ka një dashuri të madhe në jetën e tij dhe të patjetërsueshme me ngjyrat e Vllaznisë. Por shpeshherë jeta sjellë ndarje të rrugëve, edhe atëherë kur askush nuk e dëshiron një gjë të tillë. E trishtë apo jo? Në rastin konkret, e vetmja gjë e sigurtë ishte se Marku ka dashur që të jetë pjesë e klubit të vjetër në Shqipëri.

Gjithsesi kjo mbetet e kaluara, që kujtohet ende me nostagji. Aventura e radhës e mbrojtësit do të ishte te Drenica, me disa probleme që detyruan futbollistin që të largohej. Nuk ka kaluar shumë kohë për të shkuar në skuadrën e re, megjithëse ngjyra e kuqe në fanellë nuk do t’i hiqet kurrë.

“Sport Ekspres” mëson se ngelen ende disa dokumenta për t’u mbyllur që Marku të quhet zyrtarisht i Vëllaznimit të Gjakovës, ndërsa gjithçka tjetër është mbyllur. Pikërisht në tokën e njohur të Kombëtares, pasi atje gjejmë rrënjët e shumë figurave të shquara për ta nisur që nga Besnik Hasi, Lorik Cana dhe Taulant Xhaka. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.