Hysaj asnjë problem, në fushë në fundjavë

0

Elseid Hysaj nuk ka pësuar një dëmtim serioz në miqësoren kundër Norvegjisë, edhe pse u mendua se goditja në gju do ta linte jashtë për ndeshjen e radhës në kampionat me Napolin.

Mbrojtësi kuqezi ka telefonuar drejtuesit për të konfirmuar se dëmtimi ka qenë i lehtë, raportojnë medat në Itali.

Mbrëmë shkodrani u kthye në Napoli dhe sot do të kryejë disa kontrolle mjekësore për siguri. Gjithsesi, alarmi ka kaluar dhe është thuajse e sigurt që Hysaj do të jetë në sfidën e fundjavës, Sasuolo-Napoli. Gjithsesi, nëse trajneri Sarri do të zgjedhë të mos rrezikojë, është gati veterani Maxho.

Sot Hysaj ka dalë rregullisht në stërvitje dhe nuk ka shfaqur ndonjë problem të veçantë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.