Humor në Peqin, Mile zgjat 24 orë dhe pasohet nga Bano!

0

Humor në Peqin, në një moment të zi për klubin, sepse Shkumbini është në fundin e tabelës në Kategorinë e Parë dhe rrezikon seriozisht rënien, por ndërkohë bën çorbë punën e trajnerit të ri. Sokol Branica u largua pas humbjes së rëndë ndaj Turbinës në Peqin, ndaj dje u emërua trajner Kristaq Mile, me beratasit që e njeh mirë ambientin, pasi ka punuar edhe me pare ne Peqin.

Megjithatë, duket se Mile nuk e ka ditur fare situatën në Peqin, sepse sot ka ndërruar mendje dhe nuk do ta drejtojë Shkumbinin. Arsyet ende nuk dihen qartë, por tashmë është fat që Mile është larguar pa nisur punë dhe vendin e tij e merr Artan Bano.

Trajneri lushnjar kthehet në aktivitet pas disa muajsh pushim, pas largimit nga Lushnja, ndërkohë që tashmë ka të njëjtin synim, mbijetesën, por një kategori më poshtë, pak kilometra larg Lushnjës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.