Hjuston i pakalueshëm, kampionët e NBA-së pranë eliminimit

0

Me një Kris Pol të jashtëzakonshëm dhe një mbrojtje të hekurt, Hjustoni fiton sfidën e pestë kundër Golden Stejtit dhe në këtë mënyrë është shumë pranë kualifikimit në finalen e madhe (3-2 seria) , me kampionët në fuqi që janë në vështirësi.

Edhe këtë radhë u pa qartë se Golden Stejt ka probleme të mëdha në sulm dhe shpërdoron me lehtësi zotërimin e topit.

Një ndeshje e çuditshme, vetëm 192 pikë në total, me Xhejms Harden që nuk shënoi asnjë nga 11 tentativat për tre pikë.

Trajneri Majk D’Antoni është një hap finales së parë në karrierë, por është në ankth për Kris Pol, i cili në fundin e ndeshjes pati një problem muskulor. Në krahun tjetër, Golden Stejt duket se nuk funksionon pa të dëmtuarin Iguodala.

Hjuston-Golden Stejt 98-94 (3-2 seria)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.