Historia frymëzuese: Nga opsioni dorëzim, në “qiellin e gjashtë” me Liverpulin

0

Futbolli mund të të realizojë edhe ëndrrat më të pamundura. Liverpuli festoi mbrëmjen e kaluar fitimin e Champions Ligës për herë të gjashtë në histori. Më mirë se të kuqtë kanë bërë vetëm Reali i Madridit dhe Milani.

Festë e madhe për trajnerin Klop, lojtarët dhe sidomos tifozët. Endrju Robertson përjetoi një mbrëmje të veçantë, ndërsa historia e tij është e pabesueshme. 25-vjeçari i krahut të majtë të mbrojtjes është ndër më të mirët në Europë për rolin e tij.

Tifozët e adhurojnë, ndërsa kopi i Liverpulit i ka kushtuar një kor. Robertson është dhe kapiteni i Skocisë. Vjet dështoi të triumfonte në finalen përballë Realit, por mbrëmë ia doli të ngjitej në majë bashkë më shokët e tij.

E çuditshme se si të merr rrjedha e jetës, pasi skocezi ishte pranë lënies së futbollit në moshën 18-vjeçare. Një provë te Sëlltiku shkoi keq dhe mbrojtësi, totalisht i dëshpëruar, shkruante këto fjalë në rrjetet sociale atëherë.

Jeta pa para në këtë moshë ta shpif. Kam nevojë për një punë”, shkruante skocezi në Twitter. Ishte viti 2012, por puna e përditshme dhe sakrificat e mëdha të shpërblejnë gjithmonë. Në një moment ishte gati t’i jepte fund dhe mungesa e parave po i “nxinte jetën”.

Për fat nuk hoqi dorë dhe sot ka gjithçka. Paratë janë me shumicë, karriera po shkon për mrekulli, është një pikë e fortë e një prej klubeve më të mëdha në botë dhe sapo ka arritur të fitojë Champions Ligën. Ja pse nuk duhet të dorëzohemi kurrë, as atëherë kur gjithçka shkon keq.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.