“Higuaini më i keq”, Munishi për Nuhiun: Ta kisha unë te Ballkani

0

Vedat Muriqi është mungesa e madhe e Kosovës në dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Europianit. Bëhet fjalë për ndeshjet ndaj Cekisë dhe Anglisë.

Alternativa e vetme mbetet Atdhe Nuhiun, por që nuk do t’i besohet nga minuta e parë. Kjo për shkakun se nga fiziku lë për të dëshiruar dhe nuhatjen me portën e ka humbur, ndërsa shpeshherë e krahasojnë me Higuainin më të keq. Ndërkohë trajneri i Ballkanit, Munishi, ka folur për sulmuesin e Sheffield Wensday sipas asaj që raporton “Gazeta Olle”:

“Nuhiun nuk e shoh startues sepse nuk më pëlqen gjendja e tij fizike. E them me bindje të plotë që po të ishte te Ballkani me mua, do të ishte më mirë fizikisht se që është”, ka thënë Munishi. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.