Hidhet shorit i Championsit për femra, Vllaznia e nis me Sarajevon

0

Është hedhur sot shorti për fazën kualifikuese të Champions League për femra, ku merr pjesë dhe kampionia e Shqipërisë Vllaznia. Vajzat shkodrane janë njohur me rivalet e tyre, teksa do të ndeshen me skuadrën boshnjake të Sarajevos në ndeshjen e parë më datën 7 gusht në transfertë. Po ashtu në grupin tetë ku ndodhen dhe vajzat kuqeblu do të jenë dhe skuadra e Parnusë e Estonisë dhe skuadra SS Anenii Noi e Moldavisë. Ndeshjet e këtij grupi do të luhet në Bosnje-Hercegovinë.

 

Grupi 8-të

SFK 2000 Sarajevo (Bosnje-Hercegovinë)

Parnu (Estoni)

Vllaznia (Shqipëri)

SS Anenii Noi (Moldavi)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.