Hënes bëri humor të shtunën, Hanovëri mori hak mbrëmë

0

Bajerni i Mynihut është klubi dominues në Gjermani dhe tashmë triumfi në kampionat nuk është ndonjë motiv për festime të jashtëzakonshme, aq sa sfidat e Bundesligës janë kthyer në rutinë. Megjithatë, diplomacia duhet ruajtur gjithmonë dhe nuk duhen bërë batuta të hidhura, pasi gjithçka mund të të kthehet mbrapsht.

Kështu ka ndodhur me presidentin e Bajernit, Uli Hënes, i cili fundjavën e shkuar, pas fitores 3-0 në Hanovër, u pyet nga gazetarët nëse Reali ishte i favorizuar nga fakti që e bëri fundjavën pushim, duke qenë se luhej finalja e Kupës së Mbretit. “Reali pushim? Edhe ne e bëmë pushim, sot ishte si një ditë pushimi për ne”, deklaroi duke qeshur Hënes.

Pak ditë më vonë Hanovërit i vjen rasti për hakmarrjen e madhe, sepse në faqen e vet zyrtare në Twitter ka postuar një mesazh për Bajernin, pas humbjes ndaj Realit: “Oh, i dashur Bajern, me sa duket “Pushimi” nuk paska qenë shumë i mirë. Ah, po, ka edhe ndeshje kthimi”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.