Hamilton paralajmëron pasardhësin e Rosbergut

0

Niko Rosberg është tërhequr nga Formula 1, pas një sezoni madhështor, ku u shpall kampion në fund të një dueli të egër me shokun e skuadrës te Mercedesi, Ljuis Hamilton.

Ky i fundit pret të mësojë se kush do të jetë shoku i ri i skuadrës (flitet Alonso) dhe ndërkohë jep një paralajmërim për këdo që do të pasojë armikun Rosberg: “Nuk e di, por pres vendimin e drejtuesve të Mercedesit, të cilët po e mbajnë sekret. Nuk kam asnjë preferencë, dua vetë një gjë: shpresoj që piloti i ardhshëm që do të vijë te Mercedesi të jetë i aftë dhe i gatshëm të punojë krah meje”.

Për britanikun synimi është vetëm një: “Do të jap gjithçka për ta mbajtur Mercedesin në nivele të larta dhe për t’u rikthyer kampion. Planifikoj të garoj dhe 10 vite të tjera”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg