Hamilton dëmton makinën, pamje kurioze jashtë piste

0

Një pamje kurioze është regjistruar në fund të kualifikueseve të para në Çmimin e Madh të Gjermanisë në Formula 1. Ljuis Hamilton doli nga pista, por nk frenoi dhe në rikthimin në pistë makina u dëmtua, duke u përplasur me bordurën e pistës.

Mercedesi i pilotit britanik pësoi një dëmtim hidraulik dhe nuk mund të lëvizte nga vendi.

Megjithatë, Hamilton nuk u dorëzua dhe bëri gjithçka për ta çuar makinën në bokse, duke e shtyrë vetë, pasi përndryshe nuk do të garonte dot në kualifikueset e dyta.

Pas një minute vuajtjesh, disa komisarë të garës shkuan ta ndihmonin, por pak më vonë Hamiltonit i thanë që duhej të ndalonte makinën.


You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.