Hames lë Bajernin, Kolumbia e thërret edhe pse është i dëmtuar

0
MADRID, SPAIN - AUGUST 27: James Rodriguez of Real Madrid looks on from the bench before the La Liga match between Real Madrid CF and RC Celta de Vigo at Estadio Santiago Bernabeu on August 27, 2016 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Kolumbia acaron Bajernin. Trajneri i kombëtares amerikano-jugore, Hose Pekerman, ka grumbulluar mesfushorin Hames Rodriguez për dy ndeshjet e radhës, të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror të Rusisë, edhe pse 26-vjeçari ende nuk e ka kaluar plotësisht dëmtimin e tij të fundit në kofshë. Bajerni, faktikisht, priste t’i bënte kontrollet sot, por vetë lojtari ka pranuar të grumbullohet.

Më 31 gusht Kolumbia do të luajë me Venezuelën dhe më 5 shtator me Brazilin. Hames nuk do të jetë dot gati për ndeshjen e parë, por pritet të luajë ndaj brazilianëve. Ai ësht? kapiteni i Kolumbisë, lojtari më i mirë i skuadrës dhe gjithashtu golashënuesi më i mirë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image