Hames, gati për sherr në stërvitje

0

Stërvitja e djeshme te Bajerni nuk ka kaluar qetësisht. Mesfushori kolumbian Hames Rodrigez ka qenë protagonist i një sherri me shokun e skuadrës Sebastian Rudi, me kolumbianin që i ndërhyri paksa ashpër Rudit.

Ky i fundit reagoi ashpër, duke i kërkuar llogari Hamesit, ndërsa u desh ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të evituar kontaktin fizik, sepse situata mund të bëhej skandaloze.

Pas stërvitjes trajneri Jup Hainkes minimizoi gjithçka: “Ky është një sport për burra, këto stërvitje për atë qëllim bëhen, që të ketë edhe presion dhe ndërhyrje të ashpra, agresivitet, përndryshe kot që stërvitemi”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.