Hajnkes: Ndeshje e çuditshme, kurrë kaq shumë raste

0

Trajneri i Bajernit të Mynihut, Jup Hajnkes, ka mbetur i habitur nga humbja kundër Realit, pasi Bajerni prodhoi raste me shumicë: “Ndeshje e çuditshme, ne patëm kaq shumë raste. Nuk kam parë kurrë të kemi kaq shumë raste në gjysmëfinale, sidomos kundër Realit. Ne thjesht nuk ishim të saktë para porte dhe i dhuruam golat që pësuam”.

Hajnkes nuk dorëzohet: “Ne do të bëjmë gjithçka që nevojitet për të rregulluar këtë rezultat javën e ardhshme. E kemi për detyrë. Gjysmëfinalet janë me dy takime, ndaj bilanci bëhet pas ndeshjes së dytë. Nuk merituam të mundeshim sot, kam besim se mund të fitojmë në Madrid”.

Dëmtimet: “Që në fillim humbëm dy titullarë dhe u bë e vështirë që të rigjenim ritmin e duhur. Nuk i shfrytëzuam rastet që krijuam, kjo është për të ardhur keq”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.