Hadërgjonaj i thotë “jo” Kosovës

0

Mbrojtësi Florent Hadërgjonaj ka pranuar edhe zyrtarisht ftesën e kombëtares së Zvicrës, duke refuzuar Kosovën.

I rritur në Zvicër, 22-vjeçari luan këtë sezon në Bundeslign gjermane, duke u bërë titullar fiks te Ingolshtati.

Edhe pse ra nga Bundesliga, Ingolshtati e konsideron një lojtar të rëndësishëm Hadërgjonajn dhe zor se e shet.

Kosova ka kohë që pret një përgjigje prej tij, por tani mbrojtësi ka zgjedhur Zvicrën, pasi figuron në listën e zbuluar nga trajneri Vladimir Petkoviç, për  miqësoren e 1 qershorit kundër Bjellorusisë dhe kualifikuesen e 9 qershorit kundër Ishujve Faroe.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.