Guri: Ndoshta disa lojtarë nuk e kishin vlerësuar Tiranën sa duhet

0

Sindrit Guri e ka nisur mbarë vitin e ri, pasi në ndeshjen e dytë radhazi arrin të gjejë rrugën e rrjetës. Pas ndeshjes, shkodrania foli për barazimin me bardheblutë, duke treguar dhe arsyen pse skuadra u vu në shumë raste në vështirësi.

“Tirana me këtë skuadër që ka edhe në Superiore do ishte mes 5 vendeve të para. ka skuadër të mirë cilësore. E kishim përgatitur ndeshjen mjaft mirë. Ishte në favor tonë dalja e lojtarit të Tiranës me të kuqe por nuk e shfrytëzuam siç duhet. Në Kukës varet gjithçka dhe besoj se do të kualifikohemi”.

“Ndoshta, jo gjithë skuadra e kishte marrë aq seriozisht kundërshtarin se mendonin e është një skuadër e kategorisë së parë. Tirana është Tirana. Mendoj se morëm një barazim që na kënaq. Tirana është Tiranë”.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image