Guardiola rinovon, te Siti deri në 2021

0

Pep Guardiola ka rinovuar kontratën e tij me Mançester Sitin, që do të thotë se do të qëndrojë deri në fund të sezonit 2020/21.

Nëse do të qëndrojë deri në fund të kontratës, spanjolli do të ketë kaluar 5 vite në stolin e Sitit, me gjatë së periudhat të Barcelona dhe Bajerni.

Trajneri 47-vjeçar fitoi titullin këtë sezon dhe deklaroi disa javë më parë se do të rinovonte vetëm nëse kishte eneejgi dhe forcë për të vijuar.

Guardiola kaloi 4 vite te Barcelona, pushoi një vit dhe me pas punoi për 3 vite te Bajerni, para kalimit te Siti në vitin 2016.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.