Grizman “I artë”, Franca në finale!

0

 

Franca thyen një tabu që zgjaste prej vitit 1958, në Botërorin e Suedisë, duke mundur Gjermaninë në një turne ndërkombëtar. Dy gola të Grizmanit vendosin këtë sfidë tepër të bukur dhe me mjaft emocione, deri në fund, kur ekipi i Lëvit goditi edhe shtyllën me Kimish dhe pati disa raste të mira shënimi. Por, mungesat, lodhja ndaj Italisë dhe pezullimet bënë që të ndikohej jo pak, ndërsa “gjelat”, pas një pjese të parë të vuajtur, gjetën nje penallti për prekje me dorë nga Shvajnshtajger, që ia dhuroi avantazhin, pasi Grizman mposhti Nojerin nga 11-të metërshi. Në pjesën e dytë, dëmtimi i Boatengut prishi edhe planet finale dhe, pikërisht në qendër të mbrojtjes, një katrahurë, i dha mundësi yllit të Atletikos të dyfishonte, me Pogba protagonist,pasi “dehu” Mustafin.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.