Grabitje në mes të Madridit, e pëson ylli i Atletikos

0

Në prag të derbit kundër Real Madridit, Atletiko e Madridit është shqetësuar jo pak nga një ngjarje e rëndë që i ka ndodhur yllit të vet Koke.

Mesfushori i kombëtares spanjolle ra pre e grabitësve mbrëmjen e djeshme, në qendër të Madridit, pranë stadiumit “Santiago Bernabeu”.

25-vjeçari denoncoi në polici ngjarjen, me grabitësit që e kishin ndjekur me motor dhe kur mesfushori kishte ulur xhamin e makinës për të marrë një biletë parkimi, një person i armatosur iu afrua,  i vendosi armën në kokë dhe i mori nga dora orën, që ka kushtuar rreth 70 mijë euro.

The mugging happened in the central metropolitan area of Chamberi in Madrid

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.