Grabitet dhe plagoset tenistja Kvitova

0

Petra Kvitova, dy herë triumfuese e turneut të Uimbëldonit, është sulmuar në banesën e saj në Prostejov, në Republikën Çeke. Sipas medieve lokale, kampionia ceke është grabitur dhe sulmuar me thikë nga një i panjohur, që është futur me forcë në banesën e saj.

Hajduti i ka marrë një shumë parash dhe e ka goditur me thikë, duke e prerë keq në dorën e majtë, që tenistja e kishte ngritur për t’u mbrojtur.

Ndonëse nuk është në rrezik për jetën, Kvitova mund të operohet, për shkak të prerjes së disa tendinëve në dorë.

D?m Prost?jov?, v n?mž má Petra Kvitová byt.

Policejní mluv?í informuje noviná?e o p?epadení Petry Kvitové.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.