Golashënuesi i së Parës, Branica: Jam gati për Superioren!

0

Klejdis Branica u shpall golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë dhe kështu bën për vete trofeun “Këpuca e Artë”. Me 14 gola të shënuar ai tregoi se është rikthyer në formën e tij më të mirë dhe ka lënë pas Fatjon Sefën e Lushnjes me 13 gola, si dhe Zhunior të Vllaznisë me 12 gola. Përmbysja erdhi në javën e fundit të kampionatit, kur shënoi tripletë në transfertën me Orikun.

Branica, në një deklaratë për SportEkspres.com, thekson se golat e shënuar prej tij tregojnë rikthimin në formën e tij më të mirë edhe bashkëpunimin e mirë me gjithë  skuadrën. “Hyra në kampionat në javën e tretë dhe deri në mbyllje shënova 14 gola. Nuk jam i kënaqur me numrin, por jam i kënaqur se e fitova me meritë trofeun “Këpuca e Artë” në Kategorinë e Parë. Falënderim për gjithë skuadrën e Egnatias në këtë sukses”, shprehet peqinasi.

Më tej ai shton: “Ky ka qenë sezoni më i mirë për mua në Kategorinë e Parë, jo vetëm për 14 golat që shënova, por edhe për gjendjen time fizike e formën që tregova në fushën e lojës. Tashmë jam i gatshëm që të luaj edhe në Superiore, ku dy skuadra më kanë bërë ofertë një muaj më parë. Gjithsesi ka kohë për të vendosur”.

AGRON KAJA

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.