Gol e karton i kuq, Roshi i bën të gjitha të Turqi

0

 

Ahmat Grozni luajti sot miqësoren e fundit në Turqi, ku po zhvillon fazën përgatitore të janarit, duke u ndeshur me hungarezët e Honvedit.

Përfundoi 1-1, me Odise Roshin që ishte shqiptari i vetëm që luajti në formacionin titullar të ekipit çeçen.

Anësori i kombëtares sonë ishte protagonist absolut i ndeshjes, sepse në minutën e 37-të shënoi golin e parë të ndeshjes, me një diagonale të fortë nga e djathta, ndërsa në minutën e 62-të, pas barazimit të Honvedit, u përfshi në një grindje me sulmuesin italian Lanzafame dhe të dy dolën me karton të kuq.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image