Goditje e rëndë për Totenhemin, në Old Trafford pa yllin e sulmit

0

Nesër në Old Trafford luhet supersfida e Premier Ligës angleze, mes Mançester Junajtid dhe Totenhemit, dy ndër rivalet kryesore të Mançester Sitit në garën për titull. Për momentin Siti ka 5 pikë më shumë, ndaj Junajtid dhe Totenhemi e kanë të qartë që barazimi nuk u vlen shumë.

Megjithatë, Totenhemi e pret me frikë ndeshjen e nesërme, jo thjesht për faktin se në Old Trafford ka një bilanc të tmerrshëm (kanë humbur 20 nga 25 ndeshjet e fundit në Old Trafford), por mbi të gjitha sepse është dëmtuar sulmuesi kryesor Herri Kejn.

Ylli i sulmit të Totenhemit, në superformë këtë sezon, u dëmtua javën e shkuar dhe mungoi edhe në esjavë në kupë, ndërsa nuk është riaftësuar dot në kohë për sot, ndaj në vend të tij pritet të luajë Fernando Jorente.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.