Godet Junajtid, akord me goleadorin portugez

0

Bruno Fernandes mahniti gjithe Evropën këtë sezon. Edhe pse mesfushor, 24-vjeçari shpërtheu, duke e mbyllur kampionatin portugez me 20 gola. Paraqitjet e tij me Sportingun e Lisbonës kanë tërhequr interesin e shumë klubeve të mëdha evropiane, ndër to dy klubet e Mançesterit dhe Juventusi.
Mediet angleze raportojnë se Fernandes e ka marrë vendimin e tij dhe është gjithçka e mbyllur. Ai do të transferohet te Mançester Junajtid. Klauzola e tij e lirimit nga Sportigu është 100 milionë euro.

Përtej kësaj, Junajtid do e blejë yllin luzitan për 78 milionë euro. Mesfushori pritet të jetë blerja më e shtrenjtë e kësaj merkatoje për Juanjtid, duke kaluar edhe shifrën e paguar për Aron Van Bisaka.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.