Gjysma e formacionit te Valencia del pozitiv me Koronavirus, në Spanjë ka dalë gjendja nga kontrolli

0

Spanja është duke ndjekur fatkeqësisht Italinë me mënyrën sesi po Koronavirusi është duke e pushtuar me shpejtësi. Numër i njëjtë i rasteve të shtuara dhe i frikshëm, ndërsa kjo reflekton edhe te ekipet e futbollit.

Kështu në Valencia rezultoi Garay si futbollisti i parë i prekur me Koronavirus. Por sikur gjithçka të mbyllej këtu, pasi ekipi spanjoll ka dalë me një tjetër deklaratë duke thënë se 5 pjesëtarë nga ekipi i parë kanë rezultuar pozitiv. Megjithatë, të gjithë janë në gjendje të mirë dhe të izoluar në shtëpinë e tyre. Një sinjal i qartë ky se “La Liga” do të shtyhet po aq gjatë sa Seria A, për shkakun se vetëm Valenciës i duhen 14 ditë nga sot për të dalë nga izolimi, duke mos llogaritur raste të tjera dhe pa futur këtu stërvitjet që mungojnë aq shumë te lojtarët për këto kushte anormale. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.