Gjimshiti “i larguar”, Gasperini e zëvendëson mbrojtësin shqiptar

0

Kemi parë shumë raste kur një transferim thuajse i kryer është bllokuar, për shkak se futbollistët janë dëmtuar në ndeshjet e fundit për ekipet e tyre. Si pasojë, Atalanta nuk ka rrezikuar me gjendjen fizike të Gjimshitit, duke e zëvendësuar në minutën e 83’.

Duket se 25-vjeçari kuqezi është shumë pranë Beshiktashit për një shumë që kap gjysmë milionë euro dhe kjo gjë nuk është mohuar në asnjë moment nga pjesëtarët bordit të klubit italian.

Prej shumë kohësh, pista Beshiktash qarkullon rreth Gjimshitit dhe duket se ka mbetur vetëm zyrtarizimi që mbrojtësi kuqezi të veshë fanellën e gjigantit turk.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.