Gjest fantastik për ksenofobinë në Gjermani

0

A është kjo fotoja më e bukur, që një skuadër futbolli ka bërë ndonjëherë? Kështu e nis “Sport Bild” shkrimin e saj për një veprim fantastik të një skuadre gjermane. Përgjigjja është: “Padiskutim që po!” Këta djem që shihni janë lojtarë të skuadrës gjermane Deinster SV dhe kanë një mesazh të fortë kundër ksenofobisë dhe dhunës verbale. Ekipi ka një emigrant nga Sudani, i cili është keqtrajtuar nga njerëzit dhe kjo është arsyeja që Deinster SV e ka mbështetur me këtë foto.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image