“Gjeneratori” Lila, vrapoi 12,8 km përballë Katarit

0
Ndeshja miqesore e futbollit Shqiperi - Katar 3-1 zhvilluar ne Hartberg te Austrise/r/n/r/nFriendly football match Albania - Qatar 3-1 played in Hartberg , Austria.

 

Gjatë grumbullimit kuqezi, që në ditën e parë ajo që u vu re ishin disa jelekë të veçantë që futbollistët kuqezi mbanin veshur mbi fanellat e tyre.  Në sfidën me Katarin të fituar 3-1, kuqezinjtë i kishin të veshur këta jelekë vetëm se nën fanella. “Supersport” ka arritur të zbulojë, për kilometrat që secili prej tyre ka bërë në fushë.  Ai që ka vrapuar më shumë se të tjerët ishte Andi Lila, që në total përshkoi 12.8 kilometra gjatë 90 minutave që qëndroi në fushë. Mesfusha në fakt në ndeshjen me Katarin ishte në total reparti që spikati më shumë ndërsa për Lilën është konfirmimi si një prej lojtarëve kuqezi që jep gjithçka në fushë duke treguar përkushtim maksimal dhe profesionalizëm si në stërvitje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here