Futbolli anglez nuk është vetëm spektakël, shihni si Bornemuthi mori pikë në Brajton

0

“Spektakël” i rrallë, perfekt për të nisur vitin e ri. Kështu mund të cilësohet ndeshja e sotme mes Brajtonit e Bornemuthit, që sot barazuan 2-2 në një ndeshje të rrëmujshme, mes dy skuadrash jo fort cilësorë, që luftojnë për mbijetesë dhe nuk e kanë shumë mendjen te gjërat fine dhe tiki-taka.

Futbolli anglez nuk ka vetëm futboll spektakolar nga ai që jemi mësuar të shohim në televizion, por edhe gola si ai i barazimit të Bornemuthit në minuten e 77-të, me Uilson që shënoi pas një rrëmuje të pabesueshme, që duhet ta shihni patjetër. Art i vërtetë!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.