Futboll milionash? Në NBA ka nja 20 si Mesi e Ronaldo

0

Në futboll pagat e futbollistëve sa vijnë e rriten, po ashtu shpenzimet në merkato, me rekorde pa fund. Megjithatë, kampionati amerikan i basketbollit, NBA, mbetet vite dritë larg, pasi sportistët aty marrin paga marramendëse.

Sa për krahasim, serbi Nikola Jokiç i Denver Nagets është i 20-ti në listën e lojtarëve më të paguar në NBA dhe merr 25.47 milionë në vit, shifra që në futboll shumë pak të privilegjuar i arrijnë dhe bëhet fjalë për fenomenë.

Më poshtë, lista e 10 basketbollistëve më të paguar në NBA.

1. Stefën Këri. I vetmi që fiton më shumë se 36 milionë dollarë këtë sezon. 37,46 milionë në sezon, deri në vitin 2022.
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg